Jaki tuner DVB-T kupić?

2

Najlepszy tuner DVB-T, czyli jaki?

W 2013 raku wraz z wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej należało zmienić odbiorniki telewizyjne, bądź zakupić specjalne dekodery umożliwiające oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej. Wiadome jest, że wymiana telewizora jest kosztowna, dlatego warto kupić tańszy tuner DVB-T. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli tunerów DVB-T, różniących się funkcjami, ilością obsługiwanych kanałów, pilotem oraz przede wszystkim ceną. Przed zakupem pojawia się zatem pytanie, jaki tuner DVB-T kupić? Poniżej odpowiadamy na pytanie, jak wybrać najlepszy tuner DVB-T.

Komu potrzebny jest tuner DVB-T?

Na chwilę obecną możliwość odbioru telewizji analogicznej została wyłączona. W celu oglądania kanałów analogowych musimy wyposażyć się w tuner DVB-T, który dekoduje sygnał cyfrowy. Nowe telewizory posiadają wbudowane dekodery DVB-T, a więc ich posiadacze nie muszą się martwić. W ciężkiej sytuacji znaleźli się posiadacze starszych odbiorników, którzy muszą podjąć decyzję albo wymienić telewizor na nowy, albo kupić tuner DVB-T. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele dekoderów do telewizorów różniących się ceną oraz funkcjonalnością.  

Tuner DVB-T – Ranking 2019

Do grona najpopularniejszych producentów dekoderów DVB-T możemy zaliczyć Media-Tech, Wiwa, TechniSat, Ferguson, Skymaster, Opticum HD, Manta, Emtec, Linbox, Cabletech, Blow. Każdy ze wspomnianych producentów oferuje dobre i tanie tunery DVB-T. Zobacz poniższy ranking tunerów DVB-T, który pozwoli Ci podjąć decyzję jaki tuner DVB-T kupić. W zestawieniu znajdziesz również aktualną cenę urządzenia i opinie.

Najlepsze tunery DVB-T

Na co zwrócić uwagę kupując dekoder DVB-T?

Kodowanie – Każdy tuner DVB-T obowiązkowo powinien obsługiwać kodowanie MPEG-4.

  • Złącza – Droższe dekodery wyposażone są w szereg dodatkowych złącz, zaś tanie tunery DVB-T nie posiadają tych złącz wiele. Jakich złącz możemy się spodziewać kupując nowy dekoder? Przede wszystkich złącze SCART, czyli podstawowe wejście analogowe obsługiwane przez starsze telewizory do przesyłu dźwięku i obrazu. Złącze HDMI przyda się szczególnie wtedy, gdy do dekodera podłączamy nowy telewizor (lub całe kino domowe). Złącze Component Video, czyli analogowe złącze video umożliwiające przesył obrazu w jakości HD.
  • Dźwięk – kupując dobry tuner DVB-T będziemy mogli obsługiwać dźwięk przestrzenny. Każdy z dekoderów wyposażonych jest jednak w szereg różnych złącz audio jak RCA chinch (S/PDIF) służące do przesyłu sygnału cyfrowego, Chinch oraz standardowe złącze Jack. Dzięki temu podłączymy również dobry soundbar.
  • Dodatkowe funkcje tunera DVB-T – Kupując dobry tuner DVB-T za 100 zł z pewnością trafimy na model oferujący nagrywanie filmów na dysk twardy oraz umożliwiający odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki ze źródeł zewnętrznych.

W jakiej cenie kupić tuner DVB-T?

Wszystko zależy od tego jakich funkcji będziemy używać. Tani tuner DVB-T za 50 zł idealnie nada się tam, gdzie użytkownicy nie wymagają dodatkowych funkcji. Dekoder DVB-T za 100-150 zł zaoferować może wyższą jakość odtwarzanych mediów oraz dodatkowe funkcje jak nagrywanie oglądanego obrazu. Przed zakupem urządzenia należy dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi każdego modelu.

Najlepsze zapytania:

4.7/5 - (6)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie słuchawki zamknięte kupić?
Następny artykułDobre słuchawki bezprzewodowe

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

2 OPINII UŻYTKOWNIKÓW

  1. O ile się nie mylę to większość telewizorów, szczególnie tych nowych ma wbudowany tuner dvbt. Cena takich telewizorów nie jest specjalnie wygórowana a zaoszczędzimy trochę miejsca.

    • Dokładnie tak. Oprócz tunera dvbt w nowych tv masz dodatkowo tuner dvbc co robiz nich prawdziwy kombajn telewizyjny. Nie powiem bo jak miałem starszy telewizor to tez kupiłem najtańszy tuner dvbt by móc oglądać kablówke. Droższe modele miały usb i hdmi dodatkowo 🙂

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here