Ranking: Najlepszy transmiter FM

11

Jaki transmiter FM wybrać? Który warto kupić?

Płyty CD są coraz rzadziej używane jako nośnik muzyki. Większość kierowców wybiera słuchanie muzyki w samochodzie z Internetu, bądź pendrive podłączanego przez USB. Najczęściej wybierany format plików to MP3, a dzięki dobrej kompresji na jednym pendrive może jednocześnie podsiadać nawet do kilku tysięcy ulubionych utworów. Co jednak zrobić, aby słuchać ulubionej muzyki w samochodzie, gdy nasze radio nie obsługuje ani Bluetooth, ani USB? W takim wypadku należy wyposażyć się w transmiter samochodowy. Wielu kierowców zadaje jednak pytanie – jaki transmiter FM wybrać? Na to i wiele innych pytań związanych z samym sprzętem jak i jakością dźwięku odpowiadamy poniżej.

W samochodach, w których zamontowane jest stare radio, obsługiwane są jedynie płyty CD lub kasety i nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia pamięci zewnętrznej z dodatkową muzyką. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup transmitera FM. Urządzenie to jest bardzo tanie, a zarazem bardzo funkcjonalne. Transmiter FM pozwala na przesyłanie muzyki z pendrive lub smarftona bezpośrednio do radia samochodowego. Dzięki temu bez problemu możemy słuchać swoich ulubionych piosenek w samochodzie bez potrzeby wymiany radia. Tanie transmitery FM idealnie nadają się do prowadzenia rozmów, zaś dobre transmitery FM gwarantują wysoką jakość przesyłanego dźwięku i sprawdzają się idealnie podczas słuchania muzyki.

Zakup transmitera jest zdecydowanie bardziej opłacalny, niż wymiana całego radia w samochodzie. Urządzenie podłącza się do gniazda zapalniczki, z którego jest zasilane. Po uruchomieniu możemy już podłączyć nośnik z muzyką, czyli kartę pamięci, smartfon, czy pendrive. Kolejnym krokiem jest ustawienie tej samej częstotliwości zarówno na radiu jak i na transmiterze – dzięki temu będziemy mogli przesyłać sygnał dźwiękowy. Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta i nie powinna zająć więcej niż kilkadziesiąt sekund. Czystość dźwięku uzależniona jest od jakości systemu audio w samochodzie i radia oraz jakości samego transmitera. Do muzyki najlepiej wybrać droższy model, oferujący zdecydowanie wyższy standard dźwięku – bez zakłóceń i szumów.

Transmiter samochodowy – ranking 2019

Transmiter FM z MP3

Zdecydowania większość dostępnych transmiterów FM na rynku obsługuje format MP3. Często spotykane modele posiadają stosunkowo niewielki, ale funkcjonalny wyświetlacz na którym znajdziemy takie informacje jak nazwa odtwarzanego utworu, częstotliwość, a nawet katalog w którym znajduje się dana piosenka.

Transmiter FM do samochodu
Transmiter FM do samochodu

Przed zakupem transmitera FM warto sprawdzić, czy wybrany model obsługuje karty pamięci. Jest to obecnie najwygodniejszy nośnik pamięci, mieszczący od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy utworów muzycznych. Obsługa kart SD i/lub microSD jest zatem koniecznością, jeżeli chcemy zgrywać pliki muzyczne wprost z komputera/smartfona.

Kolejną bardzo przydatną funkcją w transmiterze FM jest port USB. Dzięki temu złączu podłączysz do transmitera nie tylko pendrive, lecz nawet telefon/smartfon. Oprócz możliwości podłączania zewnętrznych nośników pamięci do urządzenia, w droższych modelach znajdziemy wbudowaną, wewnętrzną pamięć. Jest ona szczególnie przydatna, gdy chcemy mieć zawsze przy sobie ulubione piosenki. Najlepsze transmitery FM posiadają od kilku do nawet kilkunastu GB wbudowanej pamięci.

Najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest jakość odtwarzanej muzyki. Tanie transmitery FM oferują płytkie brzmienie, brak niskich tonów (basu) oraz są podatne na zakłócenia, przez co odtwarzanej muzyce towarzyszyć będzie szum. W taki model warto wyposażyć się w przypadku, gdy transmitować będziemy jedynie rozmowy telefoniczne, wykorzystując transmiter jako zestaw głośnomówiący. W takim przypadku jeden z tańszych modeli powinien sprawdzić się idealnie. Droższe transmitery prezentują się lepiej nie tylko pod kątem wizualnym, ale także funkcyjnym. Kupując dobry transmiter FM możemy być pewni, że odtwarzany dźwięk będzie czysty i wolny od szumów, a transmiter nie będzie zrywał połączenia z radiem. Co ważne, jakość dźwięku z transmitera zależy nie tylko od jego ceny, ale także od producenta którego logo znajduje się na obudowie. Co ważne, na jakość dźwięku i sygnału wpływ może mieć także jakość posiadanego zestawu do odtwarzania muzyki w samochodzie, czy nawet samo gniazdo zapalniczki.

Akcesoria do transmitera FM

Bardzo często w zestawie z transmiterem FM znajduje się pilot, dzięki czemu nawet pasażerowie siedzący na tylnej kanapie będą mogli przełączać kolejne utwory. W przypadku droższych modeli pilot posiada funkcję przymocowania do kierownicy, dzięki czemu nie musimy od niej odrywać wzroku zmieniając piosenki, czy ściszając radio. Podnosi to nie tylko bezpieczeństwo, ale także wygodę.

Przez zakupem transmitera FM należy zwrócić uwagę w jakiej pozycji znajduje się urządzenie po podłączeniu do gniazda zapalniczki. Warto wybrać ten model, który nie będzie kolidował ze skrzynią zmiany biegów, ani z przyciskami/pokrętłami na desce rozdzielczej. Na szczęście na rynku dostępne są modele oferujące kilka pozycji działania urządzenia oraz takie, które zamontowane są na elastycznym pałąku, który bez problemu wpasujemy w kokpit pojazdu. Transmitery FM zasilane są najczęściej z gniazda zapalniczki. Dobrym rozwiązaniem jest transmiter zamontowany na dłuższym, ruchomym ramieniu, które można wyginać w dowolną stronę.

Transmiter FM z Bluetooth

Transmiter FM z Bluetooth jest idealnym rozwiązaniem dla osób rozmawiających przez telefon w samochodzie, ale także dla tych, którzy chcą słuchać muzyki bezpośrednio ze smartfona. Modele z funkcją Bluetooth kosztują jednak nieco więcej, niż tradycyjne urządzenia. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezproblemowe przesyłanie muzyki bezpośrednio ze smarftona do transmitera. Dzięki temu ulubione utwory możemy usłyszeć również z głośników samochodowych. Najlepsze transmitery FM posiadają duże wyświetlacze, polskie menu oraz pilot. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto kupić transmiter z Bluetooth, czy wystarczy im jedynie model wyposażony w slot kart pamięci i port USB. W naszej opinii, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia posiadającego jak największą ilość sposobów komunikacji. Nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas nie będziemy chcieli odtwarzać muzyki z telefonu. Unikniemy wtedy zakupu nowego transmitera.

Transmiter FM z USB

Transmiter FM z USB to bardzo trafione rozwiązanie, bowiem do urządzenia możemy podłączyć zarówno pendrive jak i smartfon. Dzięki temu możemy odtwarzać muzykę bezpośrednio z Internetu bez potrzeby jej pobierania na pamięć flash. Najlepszy transmiter FM z USB oferować będzie wysoką jakość dźwięku bez utraty jakości sygnału. Warto również dodać, że posłuży nam on również jako ładowarka do telefonu. Po podłączeniu telefonu do portu USB w transmiterze bez problemu naładujemy smartfona czy powerbank. Najtańsze transmitery FM słyną z tego, że odtwarzanej muzyce towarzyszy szum. Warto zatem przez zakupem sprawdzić opinie na temat wybranego urządzenia.

Z jakiego przedziału cenowego wybrać transmiter FM?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup transmitera FM ze średniej lub wyższej półki cenowej. Wyższa cena oznacza wyższą jakość wykonania oraz brak zakłóceń. Dodatkowo droższe modele idealnie nadają się odtwarzania muzyki i prowadzenia rozmów podczas jazdy. Inwestując w sprawdzony model mamy również pewność, że będzie on działał bezawaryjnie przez wiele lat, a w przypadku przepięcia wymienimy jedynie bezpiecznik. W przypadku tanich transmiterów bezpiecznik zabezpieczający przed przepięciem zabudowany jest w środku urządzenia, gdzie w przypadku lepszych modeli mamy możliwość jego bezpośredniego wymienienia bez rozkręcania urządzenia. Liczne testy transmiterów FM potwierdzają, że lepiej zainwestować w sprzęt z wyższej półki cenowej. Potwierdzają to również opinie użytkowników.

Jaki transmiter FM – Ranking 2019

Powyżej prezentujemy ranking, w którym znajdziecie najlepszy transmiter FM dla siebie. Dodatkowo znajdziecie tam najlepsze ceny i szczegółowe parametry techniczne każdego urządzenia. Nie wiesz jaki transmiter FM wybrać? Sprawdź powyższy ranking transmiterów FM. Dlaczego warto wybierać te urządzenia, które są najchętniej kupowane? Odpowiedź jest prosta, bowiem mamy wtedy do czynienia ze sprzętem sprawdzonym przez wielu kupujących, a oceny są rzetelne.

Transmiter kasetowy – czy warto?

To zdecydowanie najtańszy rodzaj transmitera, który jest kompatybilny wyłącznie z radiem odtwarzającym kasety. W celu odtwarzania muzyki urządzenie należy włożyć w kasetę do radia, a następnie podłączyć złącze jack do smartfona / odtwarzacza mp3. Po takim przygotowaniu zestawu bez problemu możemy już odtwarzać ulubione otwory bezpośrednio z telefonu a nawet Internetu.

Dlaczego warto kupić transmiter FM?

Transmitery FM z Bluetooth nie oferują co prawda tak wysokiej jakości dźwięku co dobre, nowe radio samochodowe, lecz dla większości osób jest to jedyne rozwiązanie na odtwarzanie muzyki wprost ze smartfona w samochodzie. Dobry transmiter FM wolny jest również od zakłóceń, a im wyższa cena urządzenia tym lepszej jakości dźwięku możemy się spodziewać.

Jakie są opinie na temat transmiterów do samochodu?

Wielu użytkowników korzystających z transmiterów jest zdania, że nie powinno się kupować taniego transmitera, a lepiej zainwestować w sprawdzone i dobre urządzenie. Kupując droższy model w zestawie otrzymamy pilot, dodatkowy bezpiecznik oraz wysoką jakość dźwięku, czego nie spotkamy w tańszych urządzeniach. Często wybierane marki transmiterów to Blow i Peiying. Przed zakupem warto również sprawdzić testy urządzeń. W przypadku sprawdzonych producentów mamy pewność, że opinie są rzetelne i wystawiane przez prawdziwych użytkowników.

Kilka transmiterów wartych uwagi

Arkas BT708

Transmiter FM Arkas BT708
Transmiter FM Arkas BT708

Numerem jeden najlepiej sprzedających się transmiterów FM jest Arkas BT708, który posiada wiele technologicznych zalet. Arkas BT708 oferuje bezprzewodową transmisję rozmów telefonicznych ze smartfonów za pomocą Bluetooth. W momencie połączenia przychodzącego, transmiter automatycznie przechodzi z funkcji odtwarzania muzyki do rozmów telefonicznych. Posiada lekko czerwonawy wyświetlacz LCD, na którym możemy podejrzeć aktualnie wybraną częstotliwość. Arkas BT708 działa praktycznie z każdym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth – smartfon lub tablet z systemem Android. Transmiter zasilany jest z gniazda zapalniczki DC12V/24V. Do zestawu dołączony jest pilot, za pomocą którego łatwo możemy sterować urządzeniem.

FOREVER TR-300

Transmiter FM FOREVER TR-300
Transmiter FM FOREVER TR-300

Na drugim miejscu uplasował się transmiter FM FOREVER TR-300, który jest zasilany 12 lub 24 V i jest przystosowany do pracy w samochodzie. Urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki w formacie MP3 lub WMA bezpośrednio z karty pamięci, pendrive USB lub bezprzewodowo, za pomocą technologii Bluetooth 3.0. Transmiter wyposażony został we wbudowany mikrofon, który pozwala na bezproblemowe prowadzenie rozmów podczas jazdy samochodem. Duży ergonomiczny ekran LCD znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia.

4World Transmiter FM FRESH

Transmiter FM 4World
Transmiter FM 4World

Kolejny transmiter to 4World Transmiter FM, który uplasował się na trzeciej pozycji. Urządzenie pozwala na odtwarzanie plików w formacie MP3 lub WMA, które są wrzucone na kartę pamięci SD/MMC czy na pendrive USB, przy pomocy radia samochodowego. Transmiter posiada duży ekran o przekątnej 1,4 cala, na którym wyświetlana jest nazwa utworu, częstotliwość oraz czas danego utworu. Urządzenie podłączymy także do zapalniczki samochodowej 12/24V. Pilot, który dołączony jest do kompletu, pozwala na bezproblemowe sterowanie transmiterem nawet z tylnego siedzenia auta. Maksymalna pojemność karty pamięci to 16 GB.

Art FM-01

Transmiter ART FM-01
Transmiter ART FM-01

Czwarte miejsce zajmuje Art FM-01. Transmiter obsługuje pliki muzyczne w formacie MP3 i WMA, które mogą być odtwarzane bezpośrednio z karty pamięci lub pendrive USB o maksymalnej pojemności 32 GB. Urządzenie posiada regulowany przegub, dzięki któremu możemy dostosować transmiter do naszych indywidualnych potrzeb. Jak wszystkie powyższe urządzenia, transmiter ten zasilany jest z gniazda zapalniczki samochodowej 12/24V. Wyświetlacz podświetlany jest na niebiesko, a na nim wyświetlana jest częstotliwość oraz numer utworu. W zestawie znajduje się kabel audio, za pomocą którego połączymy transmiter np. z odtwarzaczem MP3/MP4. Transmiter pozwala na ustawienie 204 stacji w zakresie 87.6-107.9Mhz.

Peiying URZ0387

Transmiter Peiying URZ0387
Transmiter Peiying URZ0387

Piąte miejsce w rankingu transmiterów zajmuje Peiying URZ0387. Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala, który jest podświetlany na niebiesko. Wyświetla on nazwę aktualnie odtwarzanego utworu, częstotliwość oraz czas trwania piosenki. Transmiter pozwala na odczyt plików MP3/WMA z karty pamięci oraz pamięci USB. Maksymalna pojemność to 16 GB. Urządzenie może ustawić 206 kanałów FM. Do zestawu dołączony jest pilot, który znacznie ułatwia sterowanie transmiterem.

 

 

Najlepsze zapytania:

 • transmiter fm opinie
 • transmiter do samochodu test
 • mp3 do samochodu
 • jaki transmiter fm
 • transmiter fm 2019
 • transmiter bluetooth opinie
4.1/5 - (27)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie głośniki do komputera wybrać?
Następny artykułRanking: Głośniki bezprzewodowe – Bluetooth

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

11 OPINII UŻYTKOWNIKÓW

 1. Szukałem po wielu stronach i nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi jaki transmiter FM do samochodu jest najlepszy. Na szczęście trafiłem na ten ranking!

 2. Czy lepiej kupić dobry transmiter fm czy tanie nowe radio do samochodu? Nadal się waham, chociaż transmiter bluetooth zapowiada sie obiecująco

  • Moim zdaniem lepiej kupić dobry transmiter FM zamiast nowego radia, przynajmniej w moim przypadku gdzie nowe radio przewyzszylo by wartosc samochodu

 3. Z tego co czytam to transmitery bluetooth mają dobre opinie. Moje stare radio już nie daje rady a słuchanie muzyki z kaset to tragedia. Piszczy, szumi i wciąga taśmę 🙁 Mam nadzieję, że jak kupie dobry transmiter to radio w końcu odżyje i da się porządnie odtworzyć parę utworków. Czy będzie duża różnica jak kupie transmiter fm za 50 zł czy 100? Czym oprócz ceny będą się różnić?

 4. Kupiłem ostatnio mojemu tacie transmiter FM do auta, bo ciągle używał kaset 😀 pomógł mi Wasz ranking w wybraniu dobrego transmitera – padło na Arkas BT708 – tata jak i ja jesteśmy z niego zadowoleni! Dzięki, dobra robota

 5. Czy to prawda że za dobry transmiter fm trzeba zapłacić tyle co za nowe radio? Opinie na ten temat są podzielone bo nie każdy patrzy by kupić tanie urządzenie na chwile. A coś lepszego na lata.

  • Nie. Wszystko zależy od wybranego modelu. Najtańsze kupisz za 20 zł. Dobry za 50 zł ale są też takie po 100 czy 200 zł. Zwykły transmiter z USB nie jest drogi i z pewnością nie kosztuje tyle co radio.

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here