Najlepszy odtwarzacz MP3 do biegania

3

Słuchanie muzyki podczas biegania może znacząco umilić czas. Idealnie sprawdzą się w tym celu małe i zgrabne, a zarazem funkcjonalne odtwarzacze MP3 do biegania. Wielu producentów sprzętu audio zauważyło fakt, że zaawansowane odtwarzacze, które sprawdzają się w warunkach domowych nie koniecznie przydadzą się biegaczom. W tym celu powstała nowa seria odtwarzaczy specjalnie dla ludzi aktywnych, uprawiających sport. Jaki odtwarzacz MP3 do biegania jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Odtwarzacz MP3 do biegania zintegrowany ze słuchawkami

W przypadku odtwarzacza MP3 do biegania ze zintegrowanymi słuchawkami możemy zapomnieć o plątaninie kabli. Odtwarzacz MP3 dla aktywnych wbudowany jest w obręcz, która łączy prawą i lewą słuchawkę. Zaawansowane odtwarzacze oferują dodatkowo możliwość mierzenia kroków oraz (co jest szczególnie ważne dla biegaczy) są wodoodporne. Większość modeli dostępnych na rynku wymaga dodatkowego zabezpieczenia przez wilgocią, co może powodować lekki dyskomfort podczas uprawiania sportu.

W przypadku odtwarzacza MP3 z wbudowanymi słuchawkami dla aktywnych podczas uszkodzenia, musimy liczyć się z potrzebą wymiany całego urządzenia, a nie tylko samych słuchawek. Wybór kształtów zintegrowanych słuchawek z odtwarzaczem MP3 jest stosunkowo niewielki. Najczęściej spotykane są modele douszne, które przy dłuższym użytkowaniu mogą powodować ból uszów. Jednak jaki odtwarzacz MP3 do biegania kupić?

Odtwarzacz MP3 do biegania bez ekranu

W trakcie biegania ekran w odtwarzaczu MP3 do biegania jest zbędny, dlatego wielu producentów zrezygnowało z takiego rozwiązania. Dzięki temu zwiększona zostaje wytrzymałość urządzenia oraz wydłużony czas pracy baterii.

Kolejnym ważnym elementem odtwarzacza MP3 do biegania jest uchwyt mocujący. Część modeli dostępnych na rynku posiada uchwyt umożliwiający przypięcie odtwarzacza do opaski na ramieniu, albo specjalny klips za pomocą którego umocujemy odtwarzacz na koszulce. Kupując mały odtwarzacz MP3 dla aktywnych musimy liczyć się z tym, że posiada on słabszą baterię ze względu na swoje ograniczone rozmiary. Zazwyczaj urządzenie to pozwala na słuchanie muzyki od 3 do 4 godzin.

Podczas uprawiania sportu nie mamy zbytnio wiele czasu, aby szukać kolejnych funkcji w odtwarzaczu, dlatego jego konstrukcja powinna być prosta i intuicyjna. Duże przyciski do zmiany utworów oraz głośności zdecydowanie ułatwią nam obsługę urządzenia bez konieczności robienia przerw w treningu. Kolejnym ważnym elementem w przypadku baku wyświetlacza jest dioda sygnalizująca poziom naładowania odtwarzacza.

Jakość odtwarzanego dźwięku w małych odtwarzaczach może mieć wiele do życzenia, lecz jest to cena za wysoką wytrzymałość oraz małe gabaryty. Dobre odtwarzacze MP3 do biegania wykonane są trwałego aluminium, skutecznie chroniącego urządzenie przed uszkodzeniami podczas upadku, co ma częste miejsce podczas uprawiania sportu.

Większość odtwarzaczy MP3 bez wyświetlacza wzorowanych jest na iPod Shuffle, lecz oferują one znacznie gorszą jakość dźwięku oraz krótszy czas działania na baterii niż oryginalny odtwarzacz Apple.

Małe odtwarzacze MP3 do biegania

Odtwarzacze MP3 z dotykowym ekranem mogą być szczególnie uciążliwe do odblokowywania i używania podczas biegania, dlatego lepiej wybrać mniejszy odtwarzacz z przyciskami funkcyjnymi. Dodatkowo mały ekran pobiera mniej energii, przez co bateria wytrzyma na znacznie dłużej.

Odtwarzacze MP3 z dotykowym ekranem mogą być szczególnie uciążliwe do odblokowywania i używania podczas biegania, dlatego lepiej wybrać mniejszy odtwarzacz z przyciskami funkcyjnymi. Dodatkowo mały ekran pobiera mniej energii, przez co bateria wytrzyma na znacznie dłużej.

Duże odtwarzacze MP3 do biegania

Podczas uprawiania sportu duże odtwarzacze MP3 nie sprawdzą się najlepiej. Przypięcie urządzenia do opaski, czy też koszulki może być bardzo trudne – pozostaje schować odtwarzacz do kieszeni. Oczywiście problemy z gabarytem urządzenia można rozwiązać za pomocą specjalnego pokrowca, lecz należy pamiętać, że wraz z gabarytem urządzenia wzrasta jego waga. Ogromną zaletą dużych odtwarzaczy MP3 z ekranem powyżej 2,5cala jest jakość oferowanego dźwięku oraz możliwość mierzenia aktywności fizycznej, czego nie umożliwiają mniejsze urządzenia.

Odtwarzacz MP3 w formie zegarka

Ciekawym rozwiązaniem jest odtwarzacz MP3 do biegania w formie zegarka, który szczególnie przyda się biegaczom. Kable od słuchawek poprowadzone są przez ramię, a więc nie przeszkadzają podczas aktywności fizycznej. Przyciski funkcyjne na urządzeniu oraz kablu pozwalają na szybką zmianę utworów oraz regulację głośności. Alternatywną opcją jest oczywiście smartwatch. Warto zatem się zastanowić jaki zegarek do biegania kupić.

Odtwarzacz MP3 do biegania – Ranking 2019

Nie wiesz jaki odtwarzacz MP3 do biegania kupić? Poniżej prezentujemy ranking, w którym znajdziesz najlepszy odtwarzacz MP3 do biegania w najlepszej cenie. Dodatkowo sprawdzisz opinie i szczegółowe parametry techniczne każdego urządzenia.

Najlepsze zapytania:

  • mp3 do biegania opinie
  • słuchawki z mp3 do biegania
  • jaki odtwarzacz mp3 do biegania
  • mp3 dla biegaczy 2019
  • odtwarzacz do biegania do 200 zł
4.7/5 - (12)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki odtwarzacz strumieniowy sieciowy kupić?
Następny artykułRanking: Słuchawki do biegania (sportowe)

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

3 OPINII UŻYTKOWNIKÓW

  1. Warto zainwestować w dobry odtwarzacz MP3 do biegania. Wiem to z własnego doświadczenia. Dobry odtwarzacz to taki, przy którym kabel się nie plącze, trzyma kilka godzin na jednym ładowaniu i pomieści dużo ulubionej muzyki!

  2. Zastanawiam się jaki odtwarzacz mp3 będzie dobry? Nie chce żadnego Apple, bo nie mam tyle kasy i jest to dla mnie wyrzucanie kasy w błoto. Czytałem wiele opinii na temat SanDisk Sansa Clip Sport 8GB i bardzo dużo biegaczy go poleca, w Waszym rankingu mp3 do biegania jest na 2 miejscu, więc na podium – chyba się na niego skusze

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here