Które interkonekty wybrać?

0

Interkonekty (przewody audio)

Nawet najlepszy sprzęt audio nie będzie grać bez odpowiedniego okablowania. Warto zatem sprawdzić ofertę dostępnych na rynku dobrych interkonektów. Który model jest najlepszy, a który najtańszy? Odpowiedzi na te pytania oraz ranking interkonektów znajdziesz poniżej. Często przed zakupem nowych przewodów warto sprawdzić również opinie interkonektów, testy i recenzje oraz ranking. Wszystkie te informacje znajdziesz w jednym krótkim podsumowaniu, które znajduje się poniżej.

Nie ważne czy kupisz tanie kino domowe, czy drogie kolumny głośnikowe. Do podłączenia sprzętu audio potrzebne Ci będą odpowiednie przewody (np. interkonekty, kable RCA, mini-jack itp.) . Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele modeli i typów interkonektów, lecz które z nich warto kupić? Najczęściej wybieranym typem przewodów audio są interkonekty, za pomocą których sygnał dźwiękowy przesyłany jest ze źródła dźwięku do odbiornika. Dzięki temu za pomocą interkonektów połączymy nie tylko poszczególne elementy zestawu audio, ale także podłączymy soundbar, wzmacniacz i amplituner. Ten typ przewodów gwarantuje wysoką jakość oraz stosunkowo niewielkie straty sygnału, dlatego audiofile najczęściej wybierają właśnie dobre interkonekty.

Jednym z typów interkonektów są złącza RCA (cinch), bardzo często spotykane przy tradycyjnych urządzeniach audio. W przypadku profesjonalnego sprzętu grającego stosuje się złącza XLR, gwarantujące najwyższą jakość sygnału bez dodatkowych strat. Jeżeli zależny nam na podłączaniu przenośnego sprzętu audio jak smartfony, tablety, odtwarzacze mp3 czy też laptopy, wtedy powinniśmy wybrać interkonekt mini-jack. Dodatkowym złączem, które coraz częściej spotkać możemy w sprzęcie jest złącze optyczne. Nie wiesz jaki interkonekt warto wybrać? Sprawdź poniższy ranking, który pomoże Ci zadecydować jakie interkonekty warto kupić.

Najlepsze przewody audio:

Najlepsze zapytania:

  • interkonekty ranking 2019
  • interkonekt rca
  • kable audio rca
  • kable audio jack
  • kabel audio cinch
4.7/5 - (3)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGłośniki Manta – Bluetooth
Następny artykułDobra mikro i Miniwieża

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here