Ranking: Słuchawki bezprzewodowe (bluetooth)

9

Wybieramy najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe, mimo wielu sprzecznych teorii, oferują dźwięk podobnej jakości jak tradycyjne słuchawki na kablu. Popularność słuchawek Bluetooth stale rośnie, a wszystko za sprawą mobilności, bowiem muzyki możemy słuchać praktycznie wszędzie, bez ograniczeń. Kupując dobre słuchawki bezprzewodowe należy zwracać szczególną uwagę na jakość oferowanego dźwięku oraz wygodę użytkowania. Przed zakupem nowego urządzenia często pojawia się pytanie, jakie słuchawki bezprzewodowe kupić oraz na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania oraz ranking najpopularniejszych modeli znajdziesz poniżej.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-XB650BTB

Słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-XB650BTB

W pierwszej kolejności należy zastanowić się co sprawia, że dane słuchawki bezprzewodowe są dobre. Bardzo ważną kwestią jest sama konstrukcja. Słuchawki otwarte charakteryzują się wydostawaniem dźwięków na zewnątrz, co może przeszkadzać osobom w naszym otoczeniu. Słuchawki zamknięte zatrzymują wszystkie dźwięki z zewnątrz, przez co nie usłyszymy tego co dzieje się wokół nas. Zdecydowana większość słuchawek bezprzewodowych na rynku, to modele o zamkniętej konstrukcji nauszników, co pozytywnie wpływa na komfort słuchania zarówno nasz jak i otoczenia.

Producenci często zawyżają parametry słuchawek takie jak moc i pasmo przenoszenia, co również należy wziąć pod uwagę podczas kupna sprzętu. Zdecydowanie rzadziej robią tak znane marki, zaś w przypadku tanich podróbek zawyżanie mocy jest bardzo często spotykane. Słuchawki bluetooth oprócz dobrej konstrukcji, powinny być wyposażone w pokrętło do regulacji głośności. Dzięki temu w dowolnym momencie możemy ściszyć bądź pogłośnić muzykę, bez potrzeby podchodzenia do smartfona czy laptopa. Zdecydowaną większość w sklepach stanowią słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące technologię Bluetooth. Pozwala to na znacznie łatwiejsze podłączenie ich do smartfona, czy odtwarzacza MP3.

Rzadziej spotykanym typem słuchawek są modele RF, w których do przesyłania dźwięku wykorzystywane są fale radiowe. W tym przypadku problemem może okazać się konieczność dostrajania sygnału, a także wysoka podatność na zakłócenia. Dużym plusem tego typu łączności jest jednak zasięg, który jest niejednokrotnie większy niż w przypadku słuchawek Bluetooth.

Bardzo często w zestawie ze słuchawkami bezprzewodowymi znajdziemy kabel, umożliwiający podłączenie sprzętu do odtwarzacza. Jest to szczególnie przydatne, gdy nasze słuchawki się rozładują lub nie ma potrzeby bezprzewodowego odtwarzania dźwięku.

Ranking słuchawek bezprzewodowych 2019

Ranking Produkty Producent Cena
1 Jbl Słuchawki nauszne tune 510bt biały JBL Sprawdź cenę
2 DALI iO 6 CARMEL WHITE - Słuchawki bezprzewodowe | Nowość | Bluetooth | Aktywna Redukcja Hałasów | Darmowa dostawa, IO-6 IRON BLACK DALI Sprawdź cenę
3 Jabra słuchawki evolve2 65 stand link380a ms stereo black Jabra Sprawdź cenę
4 Nauszne Beats Studio 3 Wireless Blue, MX3X2EE/A Beats by Dr. Dre Sprawdź cenę
5 Dali io 4 iron black - słuchawki bezprzewodowe | nowość | bluetooth | raty 0% | darmowa dostawa DALI Sprawdź cenę
6 ace nauszne bluetooth 5.4 ciepła biel marki Sonos Sonos Sprawdź cenę
7 Steelseries Słuchawki arctis 1 (5707119036832) SteelSeries Sprawdź cenę
8 Viral słuchawki stereo bluetooth marki Rebeltec Rebeltec Sprawdź cenę
9 KOSS słuchawki bezprzewodowe KSC/35, KSC35WL Koss Sprawdź cenę
10 Słuchawki nauszne REBELTEC Crystal Czerwony Rebeltec Sprawdź cenę

Powyższy ranking słuchawek bezprzewodowych zawiera najchętniej wybierane modele słuchawek, cieszące się dobrymi opiniami. Wymienione słuchawki to modele znanych i renomowanych producentów jak Sony, Philips, Creative, Monster Beats, AKG, Thomson, Samsung czy Sennheiser. Nie ma lepszego wyznacznika, które słuchawki są lepsze jak pozytywne opinie oraz dobre wyniki w testach i recenzjach. Dzięki powyższemu zestawieniu wybór najlepszego modelu słuchawek uproszczony został do minimum. Ranking aktualizowany jest na bieżąco, zgodnie ze zmieniającymi się ocenami sprzętu. Nie chcesz spędzać wielu godzin na przeszukiwaniu ofert sklepów? Sprawdź nasz ranking słuchawek bezprzewodowych.

Zasilanie słuchawek bezprzewodowych

W przypadku rozwiązań bezprzewodowych, największym ograniczeniem jest czas działania na baterii. Średnio na dobrych słuchawkach bezprzewodowych muzyki posłuchamy przez ok. 4 godziny. Podczas dalekich podróży i wyjazdów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą słuchawki tradycyjne z kablem lub model słuchawek Bluetooth z dodatkowym przewodem audio w zestawie.

Podczas uprawiania sportu słuchawki bezprzewodowe bluetooth mogą okazać się niewygodne ze względu na swoje spore wymiary. Obecnie na rynku jest kilka modeli, które dedykowane są sportowcom, lecz ich cena jest bardzo wysoka, a czas działania na baterii bardzo krótki. Takie modele to słuchawki sportowe.

Szybkie parowanie ze słuchawkami dzięki NFC

Parowanie słuchawek z telefonem dzięki NFC jest bardzo proste. Słuchawki producentów takich jak Philips, AKG, Parrot, Sony i Teufel posiadają wbudowany chip NFC. Do sparowania słuchawek z telefonem, wystarczy przytrzymać oba urządzenia obok siebie, a parowanie przebiegnie w pełni automatycznie.

Jeżeli nie posiadamy w telefonie funkcji NFC, do sparowania słuchawek będziemy musieli wykorzystać Bluetooth. Po wstępnym sparowaniu urządzeń, będą one w przyszłości łączyć się ze sobą automatycznie.

Bluetooth 4.0 w słuchawkach bezprzewodowych

Najnowszym obowiązującym standardem Bluetooth jest wersja 4.0. Dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowej, możemy bez problemu przesyłać dźwięk ze smartfona do słuchawek. Jakie oznaczenia znajdziemy na opakowaniu ze słuchawkami Bluetooth?

  • A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) – to metoda kodowania muzyki używana w Bluetooth 4.0.
  • aptX – w przypadku, gdy słuchawki i telefon wyposażone są w Bluetooth z aptX, dźwięk przed transmisją nie będzie zakodowany. Technologia ta pozwala na zachowanie oryginalnej jakości dźwięku, bez dodatkowych strat. Z obecnie dostępnych na rynku słuchawek bezprzewodowych, tylko nieliczne współpracują z aptX.
  • AVRCP (Audio Video Remote Control Profile) – służy do bezprzewodowego zdalnego sterowania słuchawkami za pomocą Bluetooth.

Rodzaje łączności bezprzewodowej

Łączność bezprzewodowa w słuchawkach wykorzystywać może nie tylko moduł Bluetooth, ale także inne rozwiązania technologiczne, służące do komunikacji poszczególnych urządzeń. Na chwilę obecną w sklepach spotkać można następujące typy łączności (kolejność według popularności):

  • Bluetooth – najczęściej wykorzystywany typ łączności bezprzewodowej w słuchawkach. Dzięki wysokiej popularności tego rozwiązania, bez problemu słuchawki powiązać można z telefonem, smartfonem, tabletem, komputerem (również laptopem), czy nawet telewizorem. Dodatkowo słuchawek używać można poza domem, np. podczas spaceru w parku. Przesyłany za pomocą Bluetooth dźwięk jest dodatkowo kompresowany, gdzie w przypadku słabej jakości utworów spadek jakości może być słyszany.
  • WiFi – słuchawki WiFi dopiero zyskują na popularności. Jest to jeden z najnowszych typów komunikacji słuchawek z odtwarzaczem. Dużą zaletą łączności WiFi jest szeroki zasięg oraz brak podatności na zakłócenia czy szumy. Dużym plusem przesyłania dźwięku przez WiFi jest brak dodatkowej kompresji.
  • Sygnał radiowy – obecnie w sklepach rzadko można już spotkać słuchawki, które wykorzystują fale radiowe do komunikacji z odtwarzaczem. Mimo dobrej jakości dźwięku, słuchawki na fale radiowe charakteryzują się dużą podatnością na zakłócenia i szumy.
  • Fale podczerwone – słuchawki na fale podczerwone wychodzą już z użytku, ze względu na bardzo ograniczony zasięg ruchu. Chcąc słuchać muzyki bez przerywania, musielibyśmy znajdować się bardzo blisko nadajnika.

Dobre słuchawki bezprzewodowe, czyli jakie?

Szukając dobrych słuchawek Bluetooth, z pewnością niejednokrotnie spotkałeś/aś się z dziesiątkami parametrów technicznych, wymienianych przez producentów. Wiadome jest, że każdy producent swój sprzęt chwali, jednak na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę planując kupno najlepszych słuchawek bezprzewodowych?

  • Wielkość nauszników – bez względu na to jaki model słuchawek wybierzemy, powinny one swobodnie spoczywać na naszej głowie. Jest to jeden z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę jeszcze przez zakupem. Dobrze dopasowane nauszniki szczelnie przylegają do uszów, całkowicie odcinając nas od dźwięków otoczenia zewnętrznego.
  • Pałąk łączący nauszniki – równie ważne co wielkość nauszników, jest odpowiednie dopasowanie pałąka do naszej głowy. Standardem w słuchawkach powinna być regulacja długości pałąka, dzięki czemu idealnie dopasujemy konstrukcję do naszych potrzeb.
  • Wielkość membrany – rozmiar głośników (przetworników) nie powinien być mniejszy niż 40 mm. Taki rozmiar głośnika pozwoli skutecznie zakryć całe ucho oraz pozwoli uzyskać czysty i głęboki dźwięk.
  • Impedancja – jest to opór pozorny, podawany przez producentów słuchawek w omach. Im wartość impedancji większa, tym mniejsza szansa na powstanie szumów. Niestety, większy opór oznacza również mniejszą głośność – do modeli o wysokim współczynniku oporu stosuje się dodatkowo wzmacniacze słuchawkowe.
  • Pasmo przenoszenia – w przypadku większości modeli słuchawek, pasmo przenoszenia mieści się w przedziale 16Hz–20kHz, co w zupełności wystarczy do normalnego słuchania muzyki. Pasmo to odpowiada zakresowi dźwięków słyszalnemu przez człowieka.  
  • Redukcja szumów – nie każdy model wyposażony jest w funkcję redukcji szumów. Słuchawki posiadające tę opcję zazwyczaj są nieco droższe, lecz znacznie lepiej redukują szumy otoczenia. Redukcja szumów odbywać się może w sposób aktywny i pasywny.
  • Poziom natężenia dźwięku – im wyższy współczynnik wartości SPL, tym głośniej grać będą nasze słuchawki. Warto jednak dodać, nie zawsze głośno znaczy dobrze i często zbyt głośne słuchanie muzyki negatywnie wpływa na jakość odtwarzanego utworu.
  • Mikrofon – część modeli słuchawek bezprzewodowych, a w szczególności modeli Bluetooth, wyposażonych jest w mikrofon. Może on być na stałe przymocowany do konstrukcji lub odłączany. Możliwość odłączenia mikrofonu jest szczególnie przydatna, gdy używamy słuchawek nie tylko podczas grania czy rozmów przez komunikatory głosowe, ale także słuchania muzyki.  
  • Zasięg pracy słuchawek – im większy zasięg, tym więcej możliwości poruszania się zarówno po domu jak i jego okolicy. Największym zasięgiem cieszą się zyskujące na popularności słuchawki z WiFi.
  • Czas pracy na baterii – słuchawki bezprzewodowe wyposażone są w akumulator. Od ceny słuchawek zależy, jaka będzie jego pojemność. Jeżeli lubimy długo słuchać muzyki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup lepszych słuchawek, oferujących słuchanie muzyki nawet do 10h. Tańsze modele nie mogą pochwalić się tak długim czasem działania, bowiem większość z nich rozładowuje się po 2-3h ciągłej pracy.
  • Dodatkowy przewód – każdy lepszy zestaw słuchawek Bluetooth wyposażony jest w dodatkowy przewód audio, który umożliwia słuchanie muzyki wtedy, gdy rozładuje nam się akumulator.

Słuchawki bezprzewodowe z radiem

Część nowoczesnych modeli słuchawek bezprzewodowych wyposażonych jest w odbiornik fm, który umożliwia słuchanie radia. Warto jednak dodać, że moc takiego odbiornika nie jest zbyt wielka, co może w skrajnych przypadkach pozwolić jedynie na odbiór jedynie lokalnych stacji radiowych. Włączony moduł fm znacznie skraca również czas pracy na baterii.

Tanie słuchawki bezprzewodowe do 50 zł

Najtańsze słuchawki Bluetooth kupimy już za niecałe 50 zł, a oferowany przez nie dźwięk będzie na przyzwoitym poziomie. Co prawda słuchawki Bluetooth za 30 – 50 zł nie należą do najmocniejszych modeli dostępnych na rynku, lecz będą idealną opcją dla tych, którzy nie słuchają głośno muzyki. Tanie słuchawki bezprzewodowe mają bowiem ograniczenia w postaci wąskiego pasma częstotliwości, przez co bas nie jest idealnie głęboki, a wysokie dźwięki przeplatają się ze średnimi tonami. Długość pracy na jednym pełnym ładowaniu akumulatorów w tym przedziale wynosi średnio 4h, co nie jest najgorszym wynikiem na tle pozostałych modeli. Na chwilę obecną liderami na rynku tanich słuchawek bezprzewodowych są JBL, Tracer, Art, Esperanza, Rebeltec, Manta i Encore.

Dobre słuchawki bezprzewodowe do 100 – 150 zł

W kwocie 100-150 zł kupimy dobre słuchawki bezprzewodowe, których zarówno jakość wykonania, jak i oferowany przez nie dźwięk będzie na dość wysokim poziomie. Słuchawki bezprzewodowe w tym przedziale cenowym idealnie nadadzą się do słuchania muzyki, grania w gry oraz biegania. Jeżeli lubisz mocne i czyste brzmienie, to słuchawki bezprzewodowe za 100-150 zł będą idealnym rozwiązaniem. Przed zakupem dokładnie sprawdź kartę z parametrami technicznymi każdego urządzenia, ponieważ mimo podobnych cen, poszczególne pary słuchawek różnią się dość znacznie pod kątem wagi i funkcjonalności. Najczęściej wybieranymi producentami w tym przedziale cenowym są Thomson, Creative, Arkas, Prestigio, HP, Overmax, Lamax, Philips, Skullcandy, Genius, ModeCom, Manhattan, Gembird, i Alpine.

Słuchawki bezprzewodowe do 200 złotych

W tej cenie można kupić dobre słuchawki, oferujące przyzwoitą jakość dźwięku. Idealnie nadadzą się one do słuchania muzyki oraz prowadzenia rozmów – w przypadku słuchawek z mikrofonem. Warto pamiętać, że najlepsze są proste rozwiązania o solidnej konstrukcji, a w szczególności wygodne w użytkowaniu. Dlaczego słuchawki powinny być wygodne? Ponieważ tylko wtedy będziemy mogli czerpać pełnię przyjemności ze słuchania muzyki. Nieprawdą jest, że słuchawki z dużymi nausznikami grają lepiej i głośniej niż mniejsze modele. Przede wszystkim przy zakupie powinna liczyć się jakość, a nie głośność dźwięku.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

W cenie 250-300 zł kupimy już dobre słuchawki bezprzewodowe o wysokim komforcie użytkowania oraz długim czasie pracy na wbudowanej baterii. Dostępne w tym przedziale cenowym słuchawki, oferują czysty dźwięk zarówno na wysokich jak i niskich częstotliwościach. Część modeli wyposażonych jest w dotykowy panel sterujący, mikrofon oraz stację dokującą, ułatwiającą ładowanie słuchawek. Liderzy w tym przedziale cenowym to JBL, Logitech, Sennheiser, Skullcandy, Philips, Technisat, Turtle Beach, Sony, SteelSeries i Asus.

Słuchawki bezprzewodowe do 500 złotych

Za taką kwotę można kupić słuchawki renomowanych firm, w których znajdziemy dodatkowo kilka ciekawych funkcji. Jedną z przydatnych opcji jest możliwość ładowania akumulatorów bezpośrednio z zasilacza sieciowego. Dodatkowo modele te wyposażone są funkcję regulacji głośności oraz przyciski funkcyjne do zmiany utworów. Ciekawą opcją do 500 złotych są słuchawki z mikrofonem, które dodatkowo wyposażone zostały w mechanizmy poprawiające dźwięk. Podczas wyboru słuchawek z mikrofonem zwróć jednak uwagę, czy posiadają one opcję redukcji szumów.

Również dla fanów kina producenci przewidzieli kilka modeli wyposażonych w opcję surround oraz z dodatkowymi głośnikami kierunkowymi. Ma to na celu odwzorowanie dźwięku przestrzennego. Godne uwagi są również modele oferujące cyfrowy dźwięk 5.1 i 7.1.

Słuchawki bezprzewodowe do 1500 złotych

Drogie słuchawki charakteryzują się przede wszystkim większą trwałością oraz lepszymi podzespołami, jak przetworniki. Słuchawki bezprzewodowe do 1500 złotych oferują znacznie większy zasięg działania oraz zdecydowanie więcej godzin rozrywki, co zawdzięczamy lepszym akumulatorom. Dobre słuchawki bezprzewodowe pozwalają na regulację basu, co dla fanów mocniejszych brzmień może okazać się szczególnie ważne. W takich słuchawkach znajdziemy także opcję dostosowania głośności dźwięków podczas rozmowy. Bardzo przydatną opcją jest również system tłumienia hałasu, co szczególnie przydaje się w podróży. Słuchawki za ponad 1000 zł to idealna opcja dla audiofili.

Najlepsze zapytania:

  • jakie słuchawki bezprzewodowe 2019
  • słuchawki bezprzewodowe opinie
  • słuchawki bluetooth do smartfona
  • ranking słuchawek bluetooth
  • dobre słuchawki bluetooth
4.7/5 - (22)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRanking: Głośniki bezprzewodowe – Bluetooth
Następny artykułJakie kino domowe kupić?

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

9 OPINII UŻYTKOWNIKÓW

  1. Zainwestowałem w JBL E40BT i szczerze przyznam, że to na prawdę dobre słuchawki bezprzewodowe warte swojej ceny. Testowałem wiele modeli, ale te przypadły mi najbardziej do gustu. Wygodne, duży zasięg Bluetooth no i nie męczą uszów 🙂

  2. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe jakie kiedykolwiek miałem to Sony MDR-AS800. Głęboki bas, czyste wysokie tony. Cena słuchawek przyzwoita jak za tak wysoką jakość.

    • Też miałem kiedyś słuchawki bezprzewodowe Sony MDR-AS800, byłem z nich bardzo zadowolony. Jednak niedawno po 2 lata stwierdziłem, że czas je zmienić. Długo zastanawiałem się jakie słuchawki bezprzewodowe kupić, trafiłem na tą stronę i powyższe rankingi były mi bardzo pomocne, tym razem wybrałem JBL E40BT.

  3. Od kilkunastu dni jestem posiadaczem słuchawek bezprzewodowych Sennheiser RS 110 i jak narazie jestem bardzo zawdowolony ze swojego zakupu. Bardzo pomógł mi Wasz ranking, pomimo tego, że w innych rankingach też pojawiły się właśnie te słuchawki. Uważam, że słuchawki mają bardzo dobrą jakość dźwięku, wyraźnie słychać każdy dźwięk, audiofilem jakimś specjalnym nie jestem, bo wcześniej używałem słuchawek za jakieś 100 – 150 zł, a widać ogromną różnicę. Może moja opinia się komuś przyda na temat tych słuchawek bezprzewodowych

  4. Jestem posiadaczem słuchawek bezprzewodowych AKG K 915 od kilku miesięcy. Mogę z całego serca polecić je osobom, które poszukują słuchawek bezprzewodowych. Moim zdaniem wykonane są bardzo ładnie, prezentują się również przepięknie i oczywiście grają nieziemsko. Jakby ktoś potrzebował głębszej opinii na temat tych słuchawek polecam pisać na maila lub tutaj

  5. Tanie słuchawki bluetooth kuszą cena ale odstraszają jakością. Dla bardziej wymgajacych polecam zainwestować więcej niż 100 zl i wybierać model bez mikrofonu. Często się psuje

  6. od czasu jak miałem w łapie senki momentum m2 to szukałem jakiegoś tańszego wariantu, jednak słuchawki za 800-900zł to za dużo dla mnie ~jeszcze 😀 trafiłem na lamax elite i całkiem spoko są, grają ciepło scena jest całkiem szeroka, instrumenty się nie nakładają. A fizycznie naprawdę nie odbiegają od senków.

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here