Jakie MP3 do samochodu wybrać?

1

Wybieramy najlepszy odtwarzacz MP3 do samochodu

Na chwilę obecną zdecydowania większość ludzi słucha muzyki bezpośrednio z sieci, bez pobierania plików MP3 na dysk komputera. Inaczej wygląda kwestia słuchania muzyki podczas jazdy samochodem. Odtwarzacze MP3 do samochodu mają wiele zalet jak brak potrzeby ich ładowania, oferują wysoką jakość dźwięku oraz posiadają sporo pamięci, pozwalając na przechowywanie tysięcy ulubionych utworów w jednym miejscu. Najczęściej przed zakupem nowego urządzenia pojawia się pytanie, jaki odtwarzacz MP3 do samochodu będzie najlepszy?

Radio MP3 do samochodu, czyli dobry odtwarzacz samochodowy

Na rynku dostępnych jest wiele odtwarzaczy samochodowych z MP3 jako klasyczne radia samochodowe. Najtańsze radio można kupić już za niecałe 100 złotych. Odtwarzacz samochodowy w tej kwocie oferować będzie w miarę czysty dźwięk oraz obsługę podstawowych formatów jak MP3. Dodatkowo część urządzeń wyposażonych jest w złącze USB oraz slot na kartę pamięci SD. Cena jednak nie zawsze idzie w parze z jakością. Tańsze radioodtwarzacze MP3 do samochodu nie oferują perfekcyjnie czystego dźwięku, co może być szczególnie uporczywe przy mocniejszych głośnikach samochodowych. Wiele osób woli kupić nowe radio samochodowe niż drogi transmiter.

Drogie radia samochodowe z wbudowanym wzmacniaczem nie maja tego problemu. Odtwarzacze takie oferują znacznie lepszy dźwięk, co można szczególnie zauważyć przy niższych częstotliwościach. Tanie radio samochodowe sprawdzi się jedynie w przypadku podłączenia podstawowego zestawu głośników. Podłączając tanie radio pod nowoczesne głośniki nie uzyskamy takiego brzmienia, jakiego byśmy oczekiwali. Podobna sytuacja występuje, gdy podłączymy stare głośniki pod drogie radio. Rozwiązaniem jest dopasowanie radia i głośników tak, aby były one podobnej jakości, co najczęściej wiąże się z wymianą całego zestawu w samochodzie.

Oprócz ceny i jakości odtwarzacze samochodowe różnią się również wyglądem. W droższych radiach często spotykany jest ekran dotykowy, a tańsze wyposażone są jedynie w mały wyświetlacz podświetlany na różne kolory. Obsługa płyt CD w droższych radiach spotykana jest coraz rzadziej, a na ich miejsce montowane są złącza USB oraz sloty na kartę pamięci.

Najlepsze odtwarzacze MP3 do auta 2019

Samochodowa stacja multimedialna z funkcją odtwarzania muzyki

Radio samochodowe Voice Kraft VK 8620
Radio samochodowe Voice Kraft VK 8620

Na rynku znaleźć można również radia z MP3 w formie stacji multimedialnych, czyli takich, które zajmują dwa standardowe sloty. Podwójna wysokość części frontowej radia pozwala nie tylko na odtwarzanie muzyki, lecz także może służyć jako nawigacja samochodowa. Podczas postoju samochodowa stacja multimedialna idealnie nada się do oglądania filmów.

Monitory zagłówkowe z funkcją MP3

Urządzenia te uwielbiane są głównie przez dzieci. Wmontowany w zagłówek monitor pozwala zarówno na słuchanie muzyki jak i oglądanie filmów czy bajek. Monitory zagłówkowe z wyższej półki posiadają również możliwość instalowania gier, co może być szczególnie przydatne podczas długich podróży z dziećmi. Alternatywą dla ekranów w zagłówkach są oczywiście tablety.

Odtwarzacz MP3 do zapalniczki samochodowej

Zdecydowana większość samochodowych odtwarzaczy MP3 na rynku, to transmitery FM nazywane również transmiterami samochodowymi. Najczęściej urządzenia te wyposażone są w wejścia na karty pamięci microSD lub SD, na których przechowywane są pliku z muzyką. Transmitery FM pozwalają odtwarzać pliki MP3 bezpośrednio z karty pamięci za pomocą radia samochodowego. Przed zakupem warto zastanowić się, jak wielki wyświetlacz jest nam potrzebny oraz czy transmiter FM ma być wyposażony w bluetooth, co znacznie ułatwia słuchanie ulubionej muzyki na głośnikach samochodowych z użyciem smartfona.

Transmiter FM MP3 do samochodu

Urządzenia transmitujące dźwięk są bardzo tanie, a co najważniejsze są gotowe do użytku zaraz po podłączeniu do zapalniczki samochodowej. Dźwięk z transmitera FM trafia do radia samochodowego po ustawieniu odpowiedniej częstotliwości. Transmiter FM pozwala na słuchanie MP3 z prawie każdego dostępnego na rynku urządzenia. Warto jednak przed zakupem sprawdzić w jakie złącza wyposażone jest urządzenie. Najczęściej spotykane wejścia to USB oraz microUSB.

Bardzo przydatną funkcją transmitera FM jest możliwość używania go jako ładowarki samochodowej do innych urządzeń jak telefon czy odtwarzacz MP3. Część dostępnych na rynku transmiterów FM posiada wbudowaną pamięć, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania kolejnych urządzeń jak pendrive czy telefon. Pliki odtwarzane są bowiem bezpośrednio z pamięci transmitera. Transmitery FM z niższej półki cenowej charakteryzują się niezbyt wysoką jakością dźwięku, a w skrajnych przypadkach odtwarzanej muzyce może towarzyszyć szum zakłóceń. Na rynku dostępne są również transmitery FM w formie kasety wkładanej do odtwarzacza samochodowego. Jest to tańsza alternatywa dla osób z radiem na kasety.

Odtwarzacz MP3 do samochodu – Ranking 2019

Samochodowe odtwarzacze MP3 jeszcze przez długi czas nie wyjdą z użytku. Ich stosunkowo niska cena oraz wysoka jakość dźwięku nie pozwalają im na utratę popularności. Warto jednak podczas zakupu zwrócić uwagę, czy samochodowy odtwarzacz MP3 pozwala na komunikację ze smartfonem. Dzięki takiemu rozwiązaniu bezproblemowo można odtwarzać muzykę bezpośrednio z Internetu.

Funkcjonalne radio to dobre radio – taką ideą należy kierować się kupując nowy odtwarzacz do samochodu. Pamiętaj zatem, aby radioodtwarzacz MP3 posiadał dodatkowe wejście USB.

Najlepsze zapytania:

  • jaki odtwarzacz mp3 do samochodu
  • muzyka z pendrive w samochodzie
  • odtwarzacz muzyki do samochodu
4.8/5 - (5)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobra mikro i Miniwieża
Następny artykułJakie dobre słuchawki dokanałowe kupić?

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here