Jakie słuchawki z mikrofonem dla graczy ?

1
Jakie słuchawki z mikrofonem dla graczy ?
4.7 (93.33%) 12 głos[ów]

Najlepsze słuchawki gamingowe z mikrofonem

Słuchawki dla graczy Razer Kraken 7.1
Słuchawki dla graczy Razer Kraken 7.1

Gamingowe słuchawki z mikrofonem to obowiązkowy element wyposażenia każdego gracza. Pozwalają one na nieprzerwaną komunikację z drużyną w grach online dając przewagę nad przeciwnikiem. Wybierając słuchawki z mikrofonem należy kierować się jakością oferowanego dźwięku, bowiem ma ona kluczowy wpływ na wrażenia dźwiękowe z rozgrywki. Słuchawki z mikrofonem przydadzą się szczególnie w grach typu Counter Strike, Call of Duty, czy też Battlefield, gdzie dobrej jakości słuchawki mogą zapewnić nam zwycięstwo nad przeciwnikiem. W dobrych słuchawkach mikrofon nie powoduje szumów, a wydawane komunikaty są czyste. W grach zespołowych komunikacja to podstawa, dlatego warto wybierać sprzęt z wyższej półki. Przed zakupem nowego sprzętu warto sprawdzić, jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem będą nam odpowiadać pod kątem parametrów technicznych.

Jaka konstrukcja słuchawek dla graczy jest najwygodniejsza?

Słuchawki z mikrofonem używane są zazwyczaj w pomieszczeniach, a więc ich gabaryty to sprawa drugorzędna. Dobre słuchawki z nauszne z mikrofonem zapewniają największy komfort użytkowania nie męcząc uszu. Wybierając tego typu słuchawki należy zwrócić uwagę na rozmiar nauszników, aby nie dusiły małżowiny usznej. Na rynku dostępne są również słuchawki douszne i słuchawki dokanałowe z mikrofonem, jednak przy dłuższym używaniu możemy odczuwać dyskomfort i ból uszu.
Mikrofon w dobrych słuchawkach powinien posiadać regulację zarówno głośności jak i jego pozycji. W nowych słuchawkach zastosowano możliwość odpinania mikrofonu, dzięki czemu nie zawadza on podczas słuchania muzyki. Po odpięciu mikrofonu słuchawki staną się lżejsze, co pozytywnie wpłynie na komfort ich używania podczas słuchania muzyki. Godnym uwagi usprawnieniem w słuchawkach jest również mechaniczny przycisk wyciszania mikrofonu. Zobacz jakie słuchawki z mikrofonem warto kupić.

Słuchawki z mikrofonem bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki z modułem bluetooth nie należą do najtańszych rozwiązań. Tego typu słuchawki nadają się idealnie do komunikatorów głosowych, lecz w grach, filmach czy też podczas słuchania muzyki już nie bardzo. Dźwięk przesyłany bezprzewodowo jest stratnie kompresowany, a więc jakość dźwięku jest gorsza niż w przypadku słuchawek z kablem. W tańszych modelach pojawiają się również opóźnienia w odbiorze dźwięku, co w przypadku gier i filmów w dużym stopniu może obniżyć wrażenia odnoszone podczas rozrywki. W słuchawkach bezprzewodowych nie ma również opcji dźwięku przestrzennego. Czy warto zatem kupić takie słuchawki? Tak, jeżeli nad jakość dźwięku cenisz sobie ich mobilność.

Parametry słuchawek z mikrofonem

Słuchawki z mikrofonem przede wszystkim muszą być wygodne. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na rozmiary nauszników oraz długość kabla (a w przypadku słuchawek bezprzewodowych bluetooth na zasięg). Słuchawki to sprzęt, którego używać będziemy codziennie, a więc nie mogą one powodować dyskomfortu. Najlepsze słuchawki z mikrofonem posiadają złącze mini jack 3.5 mm lub podłączane są za pomocą portu USB.
Dobrym wyborem są słuchawki o mocy nie mniejszej niż 100 mW. Pasmo przenoszenia w dobrych słuchawkach wynosi od 20 Hz do 20 kHz. Równie ważnym parametrem jest również poziom ciśnienia akustycznego w nausznikach oraz możliwość oddzielnego regulowania głośności.

Jakie słuchawki z mikrofonem do 100 złotych?

Słuchawki z mikrofonem do 100 zł nie zachwycają jakością. W przypadku braku możliwości dołożenia pieniędzy na lepszy sprzęt, nie warto decydować się na słuchawki używane. Używane słuchawki dopasowują się do głowy pierwszego właściciela, a więc każdy kolejny użytkownik może odczuwać dyskomfort przy ich używaniu. Słuchawki używane zazwyczaj nie izolują już dźwięków tak dobrze jak nowe egzemplarze.
Słuchawki do 100 złotych powinny oferować przestrzenne oraz czyste brzmienie. Większość słuchawek z tej półki cenowej charakteryzuje się sztucznie podkręconym basem oraz małą sceną. Mikrofon w słuchawkach do 100 zł nie zachwyci jakością, a podczas rozmów mogą pojawiać się szumy. Oczywiście funkcji redukcji szumu w tym przedziale cenowym nie najdziemy. Zobacz jakie słuchawki z mikrofonem do 100 zł warto kupić.

Jakie słuchawki z mikrofonem do 200 złotych?

W tym przedziale cenowym przede wszystkim możemy liczyć na szerszą scenę, muzykalne i ciepłe brzmienie. Słuchawki z mikrofonem do 200 zł będą skutecznie redukować i tłumić dźwięki z otoczenia. Konstrukcja charakteryzować się będzie wyższą trwałością ze względu na użycie lepszych materiałów. Dzięki temu słuchawki będą w mniejszym stopniu męczyć uszy niż tańsze modele. Bas w słuchawkach z tego przedziału cenowego będzie głęboki i odpowiednio stonowany. Za 200 zł można kupić już dobre słuchawki z mikrofonem. Zobacz które słuchawki z mikrofonem do 200 zł warto kupić.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRanking: Słuchawki douszne / dokanałowe
Następny artykułRanking słuchawek nausznych. Jakie wybrać?

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here