Dobra mikro i Miniwieża

3

Wybieramy najlepszą mikro i miniwieże

Borykasz się z problemem małej ilości miejsca w salonie? Nie wiesz jak umiejscowić pełen zestaw audio? Rozwiązaniem tych problemów będzie miniwieża, nazywana często mikro wieżą. Największą zaletą urządzenia jest stosunkowo niewielki wymiar oraz atrakcyjna cena. Wachlarz dostępnych w sklepach modeli daje nam szerokie pole wyboru, lecz nie każda miniwieża warta jest zakupu. Jaką mikro wieżę wybrać oraz na jakie parametry techniczne należy zwrócić szczególną uwagę? Ranking miniwież oraz aktualne opinie na temat każdego modelu znajdziesz poniżej.

Miniwieża czy wieża stereo?

Na tle pozostałych urządzeń audio przeznaczonych dla domu, miniwieża wyróżnia się stosunkowo niewielkimi wymiarami. Nowe modele wyposażone są w szereg przydanych funkcji, poszerzających możliwości urządzenia. Nowoczesne mikro wieże to już nie ten sam sprzęt, co kilkanaście lat temu. Modele obecnie dostępne w sklepach to istne kombajny multimedialne, wyposażone w Bluetooth, WiFi oraz odtwarzacz płyt DVD. Mała ilość zajmowanego miejsca jest jedną z największych zalet dobrej miniwieży. Część modeli wyposażonych jest również we wbudowany wzmacniacz, poprawiający głośność muzyki i podbijający basy. W jakiej cenie kupić można dobrą miniwieże? Najtańsze modele dostępne są w granicach 100-200 zł, jeżeli jednak szukamy dobrego sprzętu, warto przygotować 500, a nawet 1000 zł. Najlepsze modele dostępne na rynku kosztują nawet 2000 zł.

Poniżej znajdziesz ranking najchętniej wybieranych miniwież wraz z aktualną ceną, opiniami i parametrami technicznymi, który aktualizowany jest każdego dnia.

Miniwieże – ranking 2019

Miniwieża – rodzaje

Z dostępnych w sklepach modeli wyróżnić możemy:

 • Miniwieże o budowie komponentowej – takie urządzenie składa się z komponentów, które dowolnie możemy wymienić, łączyć oraz rozbudowywać. Przykładowo możemy dołożyć kolejne kolumny, bądź doinstalować wzmacniacz zwiększający moc całego zestawu.
 • Miniwieże o budowie zintegrowanej – wszystkie komponenty urządzenia połączone są w jedną, spójną całość. Takie rozwiązanie uniemożliwia rozbudowywanie zestawu, co ma również wpływ na cenę. Takie miniwieże są tanie, a ich obsługa nie przysporzy nikomu problemu.

Co sprawdzić przez zakupem?

Kupno nowego sprzętu zawsze rodzi wiele pytań, począwszy od parametrów technicznych i wbudowanych funkcji, przez cenę i opinie danego modelu, aż po pytania dotyczące gwarancji. W celu ułatwienia dokonania wyboru jaką miniwieże kupić, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę przed zakupem.

 • Moc – jeden z najważniejszych parametrów miniwieży. Większa moc oznacza, że urządzenie może głośniej grać. Jeżeli planujemy słuchać głośno muzyki, wybierzmy tę mikrowieżę, która wyposażona została w głośniki o większej mocy.
 • Dysk twardy – zdecydowana większość nowych miniwież posiada wbudowane dyski twarde. To właśnie na nich przechowywane są wszystkie nasze ulubione utwory. Jeżeli planujemy gromadzić dużo utworów muzycznych, wybierzmy ten model, który oferuje pojemniejszy dysk. Tańsze modele oferują pojemność na poziomie 40-80 GB, natomiast w droższym sprzęcie znajdziemy dysk o pojemności nawet 160-240 GB.
 • Napęd – obsługa płyt CD i DVD jest praktycznie standardem, który posiadają wszystkie współczesne miniwieże.
 • Złącza – mikro wieża jest praktycznie mini kombajnem multimedialnym, dlatego współczesne modele wyposażone zostały w szereg praktycznych złączy. Podstawowym złączem, jakie w niej znajdziemy jest USB. Za jego pomocą podłączymy do miniwieży pendrive. Dzięki złączu HDMI podłączymy miniwieżę do telewizora, natomiast slot kart pamięci SD/microSD pozwoli nam na dogranie większej ilości muzyki na dysk naszego sprzętu.

Miniwieża Bluetooth – czy warto?

Coraz częściej miniwieże wyposażone są w moduł Bluetooth, który znacznie ułatwia odtwarzanie ulubionej muzyki bezpośrednio z telefonu. Dodatkowo Bluetooth umożliwia zgranie utworów na dysk wieży, a nawet odtwarzać je bezpośrednio z sieci. Minusem transmisji BT jest oczywiście krótki zasięg działania oraz stosunkowo niska przepustowość.

Miniwieża WiFi – czy to konieczne?

Lubisz słuchać radia internetowego? W takim razie idealnym dla Ciebie sprzętem audio będzie miniwieża z WiFi. Obsługa sieci domowej umożliwia nie tylko słuchanie muzyki bezpośrednio z sieci, ale także na bezproblemowe odtwarzanie utworów ze smartfona czy tabletu. Obsługa WiFi w znacznym stopniu poprawia funkcjonalność urządzenia oraz naszą wygodę.

Dobra miniwieża – jakiego producenta wybrać?

Kupując miniwieżę należy zwrócić szczególną uwagę na obsługiwane formaty, konstrukcję oraz funkcje dodatkowe. Przydatne okazać się mogą takie funkcje jak WiFi czy Bluetooth, ułatwiające odtwarzanie muzyki z praktycznie dowolnego urządzenia, również z komputera czy laptopa. Wybór odpowiedniego producenta ma znaczenie, bowiem tylko wtedy możemy mieć pewność, ze do produkcji naszej mikrowieży użyto materiałów najwyższej jakości. Jakiego producenta wybrać? Do najchętniej wybieranych możemy zaliczyć Philips, Sony, Pioneer, Panasonic, Samsung, LG, Sharp, Technics, JVC, Yamaha, Denon, Onkyo i Medion. Każdy z wymienionych producentów posiada dobre opinie, atrakcyjne ceny i gwarancję na korzystnych dla kupującego warunkach.

Wpis dotyczy:

 • mini wieza
 • dobrej jakosci wieza
 • mini wieze ranking
 • jaka miniwieża
 • tanie mini wieze 2019
4.6/5 - (5)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKtóre interkonekty wybrać?
Następny artykułJakie MP3 do samochodu wybrać?

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

3 OPINII UŻYTKOWNIKÓW

 1. ciekawy ranking, właśnie w firmie zapatrujemy się żeby kupić taką miniwieże, wiec Wasz ranking na pewno się nam przydA!

  • a ja mam i bardzo sobie chwalę wieżę Philips MCM2300/12 – nie kosztuje wiele, a super sprawdza się w kuchni, gdy chce posłuchać radia czy muzyki podczas kuchennych podbojów 😀

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here