Najlepsze słuchawki dla DJ-ów

1

Jakie słuchawki dla DJ’a? Które kupić?

Słuchawki dla DJ-ów
Słuchawki dla DJ-ów

Słuchawki dla DJ zwykle różnią się od tradycyjnych modeli używanych w domu. Przed zakupem w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz konstrukcję pałąka, trzymającego słuchawki na głowie. Pałąk musi być sztywny, ale nie może uciskać głowy. Nauszniki w słuchawkach DJ powinny być zamknięte, a kabel odłączany – często ulega uszkodzeniom, więc warto zadbać o możliwość jego szybkiej wymiany. Przed zakupem nowego urządzenia pojawia się jednak pytanie, jakie słuchawki dla DJ’a kupić?

Słuchawki bezprzewodowe dla DJ-ów

Słuchawki bezprzewodowe dla DJ nie są najlepszym rozwiązaniem. Oferują one niższą jakość dźwięku niż tradycyjne słuchawki na kablu. Dodatkowo słuchawki bezprzewodowe wymagają częstego ładowania, na co DJ nie zawsze może sobie pozwolić. Cena bezprzewodowych słuchawek DJ jest prawie dwukrotnie wyższa, niż tradycyjnych na kablu o tych samych parametrach technicznych. Są jednak plusy bezprzewodowego rozwiązania – DJ nie jest ograniczony przez zasięg przewodu.

Najtańsze słuchawki dla DJ-ów oferują dobrą jakość dźwięku, a w dodatku będą pewnie trzymały się głowy. Znalezienie jednak dobrych słuchawek dla DJ-ów w cenie 100 – 150 zł nie jest łatwe, dlatego przed zakupem zwróć uwagę na następujące parametry:

  • Konstrukcja – słuchawki wykonane będą z plastiku. Warto wybrać te, które mają solidniejszą konstrukcję.
  • Wygodę użytkowania – większe nauszniki całkowicie zasłaniające małżowinę uszną odetną dźwięki z zewnątrz. Mniejsze słuchawki mogą dusić uszy, co podczas kilkugodzinnych odsłuchów może wiązać się z pewnym dyskomfortem.
  • Kabel – dla DJ kabel w słuchawkach nie powinien być krótszy niż 2,5 – 3 metry. Najlepszym rozwiązaniem jest kabel wypinany, który w każdej chwili można wymienić na dłuższy.

Słuchawki DJ do 150 zł nie oferują jednak zrównoważonego brzmienia i mocnego basu. Wszystko za sprawą tańszych podzespołów i słabszych przetworników. W celu uzyskania lepszego dźwięku warto kupić słuchawki z wyższej półki cenowej, np. słuchawki DJ za 200, 300 a nawet 500 zł.

Najlepsze słuchawki dla DJ-a

Słuchawki DJ do 300 zł oferują lepsze pasmo przenoszenia, dynamikę i jakość dźwięku, dzięki czemu każdy odsłuch będzie pełen wrażeń. Warto zatem wybrać dobre słuchawki o lekkiej konstrukcji, których ciężar nie będzie ciążyć na głowie. W tym przedziale cenowym słuchawki skutecznie izolują dźwięki z otoczenia nie powodując zakłóceń. W zestawie znajdziemy etui, dzięki któremu można łatwo transportować słuchawki bez obaw na ich uszkodzenie. W słuchawkach DJ za 300 zł użyte są trwalsze materiały, co sprawia że są wielokrotnie wytrzymalsze niż tańsze modele.

Słuchawki dla DJ do 200 – 300 zł muszą przede wszystkim dobrze grać, a nie wyglądać. Zatem nie warto kosztem parametrów technicznych skupiać się na ładnej obudowie. Profesjonalne słuchawki dla DJ często nie różnią się wyglądem od tradycyjnych modeli.

Słuchawki dla DJ dokanałowe

Alternatywą dla dużych słuchawek są modele dokanałowe. Największą zaletą tego typu słuchawek niewątpliwie jest waga i ich niewielkie rozmiary. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli oferujących podobne parametry co słuchawki zamknięte. Za wersję dokanałową o tych samych parametrach przyjdzie nam jednak więcej zapłacić. Warto pamiętać, że słuchawki dokanałowe szybciej męczą słuch niż tradycyjne słuchawki nauszne.

Słuchawki dla DJ zamknięte czy otwarte?

Zdecydowana większość słuchawek dla DJ to modele zamknięte. W przeciwieństwie do słuchawek otwartych pozwalają one na skuteczne odizolowanie dźwięków otoczenia, co w pracy DJ jest szczególnie ważne. Słuchawki otwarte nadają się do odsłuchów w pomieszczeniach izolowanych, bez dźwięków tła.

Najlepsze zapytania:

  • słuchawki dj ranking
  • słuchawki dj pioneer
  • słuchawki dla dj do 300 zł
  • słuchawki dj do 200 zł
  • słuchawki dj technics
4.8/5 - (9)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie dobre słuchawki dokanałowe kupić?
Następny artykułOdtwarzacz CD / SACD

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

1 KOMENTARZ

  1. DJem nie jestem ale słuchawki BT o dobrej konstrukcji tzn. mają wytrzymać trudy komunikacji miejskiej itd. skończyłem ze słuchawkami Elite od Lamax. Firmy nawet specjalnie nie znałem ale ciekawa promocja była. Zakup przez internet więc jak co mogłem zwrócić. Na szczęście potrzeby takiej nie było. Grają dobrze, mają etui więc szybko i łatwo się je chowa i co najważniejsze bezpiecznie. Ale dźwięk jest miodny :))

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here