Jakie słuchawki półotwarte?

1

Najlepsze słuchawki półotwarte

Wraz z biegiem czasu na rynku dostępnych jest coraz więcej typów słuchawek. Na chwilę obecną najpopularniejsze są słuchawki otwarte, półotwarte, zamknięte, douszne, nauszne, wokółuszne, bezprzewodowe i przewodowe. Możliwości jest zatem wiele.

Wybór odpowiednich słuchawek otwartych powinniśmy rozpocząć od przejrzenia oferty dostępnej na rynku oraz od porównania parametrów technicznych. Warto jednak wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego konkretnie będą nam służyć owe słuchawki. Czy tylko do słuchania muzyki, oglądania filmów, a może do grania w gry? Jeżeli odpowiedziałeś już sobie na te pytania możesz zacząć szukać odpowiednich dla siebie słuchawek.

Słuchawki półotwarte idealnie nadają się do używania wewnątrz pomieszczeń, w szczególności tam, gdzie nic nie będzie zakłócać nam dźwięku. Dodatkowo słuchawki półotwarte doskonale sprawdzą się w roli słuchawek gamingowych, bowiem nie męczą one uszu.

Czym kierować się podczas zakupu oraz jakie słuchawki półotwarte są najlepsze? W jakiej cenie kupimy owe słuchawki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czym są słuchawki półotwarte?

Dobre słuchawki półotwarte to połączenie najlepszych cech słuchawek otwartych i zamkniętych. Cena słuchawek półotwartych jest zazwyczaj wyższa, niż słuchawek zamkniętych w pozostałych typach konstrukcji. Wszystko za sprawą idealnego odwzorowania dźwięków na wszystkich tonach. Dodatkowo słuchawki półotwarte zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza w małżowinie usznej, chroniąc uszy przed ich uszkodzeniem.

Słuchawki półotwarte a słuchawki zamknięte

Porównując słuchawki półotwarte i słuchawki zamknięte w pierwszej kolejności w oczy rzuca się sama obudowa. To właśnie ona ma kluczowy wpływ na jakość dźwięku oraz komfort użytkowania słuchawek. Dodatkowo dzięki odpowiednio zaprojektowanej obudowie izolacja dźwięków otoczenia i redukcja szumów jest na odpowiednio wysokim poziomie.

Kolejną różnicą w tych typach słuchawek jest emisja fal dźwiękowych. Uzyskanie głębokiego basu w słuchawkach półotwartych jest jednak znacznie trudniejsze niż w konstrukcjach zamkniętych.

Słuchawki półotwarte idealnie nadadzą się do użytku domowego, zaś słuchawki zamknięte ze względu na poziom tłumionego hałasu sprawdzą się również na dworze. Jeżeli jednak bardzo często używasz słuchawek w domu do gier, muzyki i filmów, to te z półotwartą konstrukcją będą idealnym wyborem.

Parametry słuchawek półotwartych

Jakość dźwięku określana jest na podstawie poziomu zakłóceń (THD). Im wartość współczynnika THD jest niższa, tym jakość dźwięku oferowanego przez słuchawki jest wyższa. Jest to również jednoznaczne z jakością odwzorowania poszczególnych dźwięków.
Kolejnym ważnym parametrem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę przez zakupem słuchawek jest poziom czułości. Wraz ze wzrostem czułości słuchawek rośnie zapotrzebowanie na moc. Im wyższa czułość tym większe możliwości mają słuchawki.

Przez zakupem słuchawek koniecznie sprawdź ich impedancję. Im mniejsza impedancja, tym mniej mocy potrzeba do uzyskania maksymalnej głośności słuchawek. Na rynku dostępne są obecnie modele o impedancji od 10 do ponad 100 Ohmów.

Jakie słuchawki półotwarte do 100 – 150 zł?

W cenie 100 – 150 złotych można kupić dobre słuchawki półotwarte, oferujące całkiem przyzwoitą jakość dźwięku. W tym przedziale cenowym znajdziesz słuchawki z dobrym basem i czystymi średnimi i wysokimi tonami.

Słuchawki półotwarte do 100 – 150 złotych wykonane są z przeciętnej jakości materiałów. Głównym materiałem konstrukcyjnym jest plastik. W kwestii designu wszystko zależy jednak od gustu. Na rynku można spotkać wiele modeli wręcz zachwycających wyglądem.

Jakie słuchawki półotwarte do 200 – 300 zł?

Słuchawki półotwarte w przedziale 200 – 300 złotych oferują dźwięk na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie dźwięki odwzorowane są bardzo dokładnie, a więc sprostają nawet najbardziej wymagającym słuchaczom. Warto również podkreślić, że niskie tony są odpowiednio regulowane, aby nie zagłuszać średnich i wysokich dźwięków.

Słuchawki półotwarte – Ranking 2019

Nie wiesz jakie słuchawki półotwarte kupić? Sprawdź zestawienie najlepszych słuchawek półotwartych w którym oprócz nazwy producenta oraz modelu znajdziesz cenę, opinie i parametry techniczne każdego urządzenia.

Najlepsze zapytania:

  • słuchawki półotwarte do 200 zł
  • słuchawki półotwarte bezprzewodowe
  • słuchawki półotwarte do 300 zł
  • słuchawki półotwarte ranking 2019
  • jakie słuchawki półotwarte
4.3/5 - (11)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdtwarzacz MP4 / MP3 Apple – który wybrać?
Następny artykułJaki mikrofon do nagrywania i streamingu wybrać?

Arek Nowalski

Od małego interesuję się dźwiękiem wysokiej jakości oraz wybieram sprzęt audio z najwyższej półki. To moje hobby, które udało mi się połączyć z pracą zarobkową - pracuję w sklepie muzycznym. Aby jak najlepiej doradzić swoim klientom, sam muszę mieć wystarczającą wiedzę w tym temacie.

1 KOMENTARZ

  1. Słuchawki półotwarte są spoko, bo nie psują tak słuchu jak słuchawki nauszne czy dokanałowe. Kupiłem AKG K 240 MKII Studio i szerze polecam.

ZOSTAW OPINIĘ

Please enter your comment!
Please enter your name here